Como alquilar vivienda en España

ВИНАЙМ.

Перед тим як підписати контракт про оренду вашого нового житла , квартироздавач, тобто власник  (як правило)  повинен представити вам документацію на квартиру і " Ноту сімплє" з Реєстру власності на предмет наявності заборгованостей чи з якихось інших проблем. Ви повинні обговорити всі  умови  на час проживання в цьому житлі як квартиронаймач.

     Які питання треба мати на увазі:

ЦІНА

  -  Хоча щодо ціни оренди не прийнято торгуватись, все одно - зважаючи на ваше надійне професійне становище, постійні гарантовані доходи від вашої трудової  діяльності - можна зробити контрпропозицію. 

Що включає в себе місячна  оплата? 

- В контракті про оренду повинно бути чітко вказано який тип видатків оплачує винаймач -  комунальний будинковий платіж, центральне опалення, світло, газ, телефон, сміття, ІВІ ( податок на нерухомість)  - які  входять в місячну оплату,  і які - ні.   Як правило, оплата за будинкові послуги, ІВІ і сміття оплачує орендодавець. (власник).

ТЕРМІН КОНТРАКТУ.

Закон дозволяє  вільну домовленість між власником і наймачем, і в загальних випадках, укладається на рік. Винаймач має право поновлювати контракт щорічно аж до п"яти років.   Продовження реалізується автоматично, якщо ні одна зі сторін не виказує бажання закінчити контракт. Власник може перервати контракт тільки у випадку, якщо сам потребує це  житло для себе. Тому це повинно бути відображено в контракті. По закінченню п"яти років контракт продовжується на наступні три роки.

ЗАВДАТОК, ГАРАНТІЇ І АВАЛІСТИ.

Власник може просити завдаток в розмірі місячної або кількамісячної оплати, включно банківське підтвердження гарантії для більшої надійності контракту.

ОФОРМИТИ ВСІ ПОСЛУГИ НА СВОЄ ІМ"Я

Сюди входить газ, світло, вода та інше. Якщо житло є нове - треба все оформити на своє ім"я, попередньо обговоривши з власником видатки за підключення, тому що  це може бути значна сума.

ВИНАЙМ ПУБЛІЧНОГО ЖИТЛА.  - АВТОНОМНІ ОКРУГИ.

В автономних округах є тип житла для винаймання, яке підпорядковане Муніципальному Інститутові житла.