Como montar un negocio en España

 В Іспанії, як загальна норма, основний процес відкриття комерційної справи триває в середньому 40-50 днів.

  ЗАГАЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ.

Це ті процедури, які всі види  бізнесу, незалежно від типу і походження повинні здійснити перед початком своєї діяльності.

1.  Податкова Адміністрація: попередня декларація перед початком операцій, реєстрація податку  на Економічну діяльність ( ІАЕ)  і в  IVA, декларація ценсаль початку діяльності і  оформлення податкового номера  NIF.

2. Меркантильний Реєстр: реєстрація організації ( у випадку, якщо це не автономо).

3.  Казначейство Соціального страхування: реєстрація комерсанта в режимі Автономного  працівника ( якщо буде працювати автономно), реєстрація підприємства в  Адміністрації соціального страхування і оформлення найманих працівників.

   ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ.

Перш ніж розпочати,  візьміть до уваги ці записи:

   1. Починайте процедури завчасно, бо ця процедура може затягнутись, незважаючи на встановлені норми.

   2. Реквізити можуть відрізнятись в різних автономних округах і муніципалітетах.

   3. Норми і правила змінюються дуже швидко. Завжди рекомендуємо просити  актуалізовану інформацію у відповідній адміністрації.

   4. Зробіть фотокопії документів, які треба подавати.  

Найчастіше вимагаються такі документи:

 Документ про підприємство і засновника: дакументи засновника і податковий номер NIF,   акт про створення фірми і хто легально представляє засновників або членів,  реєстр в ІАЕ ( податкова) і   в Адміністрації Соціального страхування ( Сегурідад соціаль).

Всі дані фірми і засновник:  опис діяльності, науковий ступінь відповідальної особи, фактура про сплату внесків в Колегію професіоналів.

Дані про приміщення: документ про власність, або контракт про  оренду, план приміщення з вказівкою виду діяльності та інші дані згідно вимоги.


ЛІЦЕНЗІЯ НА ПОЧАТОК РОБОТИ ЧИ ВІДКРИТТЯ

   Ліцензія про початок діяльності  чи відкриття - це документ який визначає, що приміщення відповідає вимогам до відповідного використання і не завдає незручностей для третіх сторін.  

ОБОВ"ЯЗКОВО ДЛЯ:

   Всі приміщення повинні мати цю ліцензію. Тільки як вийняток є професійна, реміснича, артистична діяльність, яка здійснюється  у власному житлі, при умові що не здійснюються прямі продажі для публіки і не спричиняє незручностей для сусідів.

   Ліцензія про початок діяльності  чи відкриття  не має права передаватись іншій особі. У випадку змін власника, виду діяльності чи приміщення необхідно оформити кожен раз нову ліцензію.

  ПРОЦЕДУРА.

  1.  Ліцензія видається міськрадою. Перший крок - це заповнення бланку-заяви де детально вказується  комерційна діяльність і характеристики приміщення, в якому вона буде здійснюватись.

  2. Для нешкідливої діяльності, яка в принципі не повинна би спричиняти  якихось незручностей, реквізити значно простіші. Це є випадок, наприклад, підприємств не з швидкопсуючими продуктами чи шкідливими продуктами ( як салон моди, чи канцелярські товари), або маленький офіс для відвідувачів ( агенція по нерухомості чи юридична консультація).

 3. Класифікована діяльність. Вимоги зростають для ліцензії класифікованої діяльності, як такої, що може  заваджати ( провокують шуми, вібрацію, гази, порох та інше),  нездорова ( така, що може спричинити появу чи викид продуктів, шкідливих для здоров"я), шкідлива ( може завдати шкоди навколишньому середовищу) чи небезпечна ( пов"язана з вибухонебезпечними продуктами, пальним, радіоактивними матеріалами). Для провадження діяльності, пов"язаної з незручностями, потрібно дозвіл Сусідської общини, власників, де знаходиться приміщення.  Види класифікованої діяльності реалізуються на індустріальній території.

  4. Терміни. Термін вирішення процедури залежить від обсягу роботи, який має Міська рада в даний момент. Оскільки може тривати кілька місяців, то для цього оформлення документів  спрацьовує " сілєнціо негатіво" адміністрації, що означає, якщо мовчать, отримають.

  Згідно з цим принципом, якщо приміщення відповідає вимогам, можна відкрити бізнесову справу тимчасово, поки надійде офіційна ліцензія..Цей варіант рекомендований в тому випадку, коли  підприємець абсолютно впевнений, що відповідає всім легальним нормам.

РЕКВІЗИТИ, ЯКІ, ЯК ПРАВИЛО, ВИМАГАЮТЬСЯ.

   1.Ліцензія на ремонтні роботи. Обов"язкова для :  всіх приміщень, які  повинні відповідати вимогам, щоб отримати ліцензію на відкриття і коли треба проводити ремонтні роботи. 

Процес:  технік з муніципалітету проведе вивчення приміщення і дасть запит на ліцензію з потрібними змінами.  Якщо це невеликий ремонт, то технік може зробити запит на тимчасову ліцензію , а тим часом проводиться реформа. Якщо потребується велика ремонт, тоді буде проводитись нова інспекція після закінчення.

  2. Засоби для звукоізоляції.

   Обов"язково для приміщень, де проводиться діяльність, пов"язана з шумом і вібрацією, такі як бари, майстерні, спектаклі, навчальні центри та інше.

  3. Гігієнічні засоби.

   Обов"язково для приміщень, де подається їжа, напої, такі як бари, ресторани, кафетерії, морозивні.

   Процедура:   муніципальні нормативи уточнюють всі характеристики кожного закладу і робочої частини закладу ( кухня, склад, барна стійка, зона для публіки, туалет чи  гардероб),вказуючи їхній мінімальний розмір, матеріали для будови, вентиляція  і тип обмеблювання.    Наприклад, вимагають вихід диму і роздільні зони для обробки продуктів і відходів, в т.ч. електропобутові прилади, продукти для прибирання і контейнери для роздільного сміття).

   4. Протипожежний план.

     Обов"язково для:    всі приміщення повинні мати план евакуації,  освітлення на екстрений випадок і вогнегасники. Протипожежні плани є обов"язкові для санітарних центрів, публічних спектаклів, туристичних поселень та індустріальної діяльності.

   Процес:  повинні враховуватись екстренні плани про евакуацію і самозахист. На видному місці повинен бути план приміщення зі всіма виходами, повинні бути встановлені сигнальні акустична апарати і відповідні вогнегасники.

 ПОРАДИ.

   1. Перед купівлею чи орендою приміщення треба звернутись у відділ забудови міської ради і вияснити, чи є ліцензія. Недостатньо бачити приміщення і діяльність, яка вже проводиться. Муніципальні норми часто змінюються  і можливо, що на даний момент це не відповідає вже нормам, які вимагаються.

   2. В момент, коли підприємець подасть заяву на ліцензію, мусить заплатити встановлені тарифні ставки, незалежно від того, чи йому її затвердять.

   3. Існують архітектурні та інженерні дослідження, а також спеціалізовані будівельні фірми, які займаються адаптацією приміщень до відповідних вимог і потрібної ліцензії.